English Українською

Почесне Консульство України в Сіетлі

Часті запитання

Я хочу оформити новий закордонний паспорт, але в моєму старому паспорті (проїзному документі дитини) є дійсна віза. Чи можна залишити старий паспорт (проїзний документ дитини) після оформлення нового?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері оформлення проїзних документів громадяни України можуть одночасно використовувати не більше двох проїзних документів. Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності його здавати при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта (при цьому Ваш старий паспорт анулюється та повертається Вам для подальшого використання).

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здавати відразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

 

Який термін оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в Генеральному консульстві України?

Відповідно до Порядку оформлення, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 року № 152, паспорт видається дипломатичною установою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору без урахування строків доставки.

 

Я народила дитину і отримала американське свідоцтво про народження дитини (Birth Certificate). Чи потрібно мені отримувати дитині українське свідоцтво про народження?

Ні, не потрібно. Американське свідоцтво про народження буде визнаватися в Україні за умови засвідчення його Апостилем (Apostille), який проставляється Офісом Секретаря того штату, де виданий документ (Office of the Secretary of State).

 

Як оформити отримання матеріальної допомоги при народженні дитини?

Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією Міністерства соціальної політики України. З цього питання Вам слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.

 

Як оформити пенсію громадянину України?

Призначення, перерахунок та виплата пенсій є компетенцією Пенсійного фонду України. З цього питання Вам слід звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації в Україні.

 

Як здійснити легалізацію диплома, виданого в Україні?

Провести процедуру легалізації диплома, виданого в Україні, можна в Департаменті консульської служби МЗС України.

 

Як засвідчити штампом «Апостиль» диплом, виданий в Україні?

Засвідчення документів про освіту, виданих в Україні, штампом «Апостиль» є компетенцією Міністерства освіти і науки України.

Детально з процедурою можна ознайомитися на сайті державного підприємства Міністерства освіти і науки України «Інформаційно-Іміджевий Центр», на якому Ви можете отримати необхідну інформацію щодо проставлення апостиля на документи про освіту.

 

Як здійснити оформлення апостилю на документах, виданих в Україні?

Офіційні документи, видані навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки (дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші) - Міністерство освіти і науки України.

Документи, що видаються органами юстиції та судами, а також документи, що оформляються нотаріусами - Міністерство юстиції України.

Документи, що видаються Державною реєстраційною службою України та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби (свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, витяги з реєстру та ін.) - Державна реєстраційна служба України.

 

Як засвідчити штампом «Apostille» документ, виданий компетентним органом США?

Засвідчення штампом «Apostille» офіційних документів, виданих компетентними органами США, належить до компетенції Секретаря штату або віце-губернатора штату, де оформлювався документ.

Інформацію про послуги (Apostille) компетентних органів штатів консульського округу Генерального консульства України в Сан-Франциско можна знайти тут:

штат Айдахо

штат Арізона

штат Вайомінг

штат Вашингтон

штат Гаваї

штат Каліфорнія

штат Колорадо

штат Монтана

штат Невада

штат Нью-Мексико

штат Орегон

штат Юта

 

Я маю авіаквиток до України, але строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Чи зможу я виїхати з території США на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території США. Вам необхідно звернутися особисто до Генерального консульства для того, щоб продовжити термін дії Вашого паспорта або оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

 

Як сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується шляхом придбання у відділеннях пошти, банків чи інших установах Money order на суму, яка необхідна для вчинення потрібної Вам консульської дії відповідно до тарифів консульського збору.

 

Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася на території CША?

Генеральне консульство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом місяця з дня подачі відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., звертається до Генконсульства із відповідною заявою та документами.

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

Свідоцтво про народження має бути відповідним чином засвідчене (проставлений «Apostille») та подаватись з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

У разі засвідчення вірності перекладу свідоцтва про народження дитини в Генконсульстві стягується консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору.

 

Мені необхідно надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України (виготовлення моїй дитині закордонного паспорта). Чи можна це зробити в Генконсульстві?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві (проекти заяв можна отримати в Генконсульстві).

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до Генконсульства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний закордонний паспорт, а також мати інформацію стосовно ПІБ Вашої дитини, дати її народження (копію свідоцтва про народження), даних проїзного документа дитини (у разі наявності документа) та ПІБ особи, яка супроводжуватиме дитину, даних її закордонного паспорта.

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до Генконсульства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний закордонний паспорт, а також мати інформацію стосовно ПІБ Вашої дитини, дати її народження (копію свідоцтва про народження), даних проїзного документа дитини (у разі наявності документа) та ПІБ особи, яка супроводжуватиме дитину, даних її закордонного паспорта.

 

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.


Генеральне консульство України в Сан-Франциско (США)

Керівник: Альошин Сергій Володимирович
Генеральний консул України в Сан-Франциско
Адреса: 530 Bush Street, Suite 402, San Francisco, California, USA, 94108
Телефон: + 1 (415) 398 02 40, +1(415) 398 51 21; "Гаряча лінія" Генконсульства України в Сан-Франциско (прохання телефонувати виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України): +1(415) 690 0460
Факс: (00 1415) 398 50 39
Ел. пошта: gc_uss@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://san-francisco.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян України:

Понеділок, вівторок, четвер, п'ятниця:

9:00 - 12.45

Середа: 13:00- 16.45 (починаючи з 5 січня 2015 року)

 

Години роботи: 08:00 – 17:00

Обідня перерва: 13:00 – 14:00

Вихідні дні: субота, неділя

 

Межі консульського округу:

Айдахо, Аризона, Вайомінг, Вашингтон, Гаваї
Каліфорнія, Колорадо, Монтана, Невада
Нью-Мексико, Орегон, Юта

Примітки:

Прийом відвідувачів та видача документів здійснюється щоденно у прийомні години без попереднього запису, крім вихідних та святкових днів.

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться в ектрених випадках: техногенні катастрофи, природні катаклізми, теракти, масові заворушення, ДТП, смерть, арешт, інші випадки, які загрожують життю чи здоров'ю наших співвітчизників.