English Українською

Консульство України в Сіетлі

Енергетична безпека є одним із пріоритетів стратегічного партнерства України та США

7 вересня 2017 22:15

Посол України в США Валерій Чалий разом з президентом американської компанії Holtec International Крісом Сінгхом, губернатором штату Нью-Джерсі Крісом Крісті та заступником помічника Міністра енергетики США з питань міжнародного співробітництва в ядерній сфері Едвардом МакГіннісом взяв участь в офіційній церемонії відкриття «Holtec Technology Campus» в штаті Нью-Джерсі, де розміщено технологічний центр та нові виробничі потужності компанії.

Під час свого виступу Валерій Чалий зазначив, що співпраця у сфері енергетичної безпеки є одним із пріоритетів стратегічного партнерства України та США. Американська компанія Holtec є надійним партнером України у таких важливих проектах, як будівництво безпечного сховища відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) з Чорнобильської АЕС та централізованого сховища ВЯП для потреб Хмельницької, Рівненської та Південно-Української АЕС.

Реалізація цього проекту має забезпечити незалежність від Росії, яка зараз все ще приймає на тимчасове зберігання ВЯП з українських АЕС, а також заощадити значні кошти, які витрачаються на послуги зі зберігання ВЯП АЕС України.

Посол Валерій Чалий також провів окрему зустріч з пезидентом Holtec Intеrnational Крісом Сінгхом, під час якої сторони обговорили перспективи виробничої кооперації, зокрема виробництва продукції компанії на території України із залученням можливостей вітчизняного промислового комплексу та українських фахівців.

З метою подальшого обговорення деталей реалізації спільних проектів в США продовжує роботу українська делегація на чолі з Президентом НАЕК "Енергоатом" Юрієм Надашковським.

Останні новини