English Українською

Консульство України в Сіетлі

У Посольстві України в США пройшла урочиста церемонія із відзначення журналістки та історика Енн Аппельбаум премією Фундації імені Омеляна та Тетяни Антоновичів

30 жовтня 2017 17:02

У Посольстві України в США пройшла урочиста церемонія із відзначення всесвітньо відомої журналістки та історика Енн Аппельбаум премією Фундації імені Омеляна та Тетяни Антоновичів, яку вона здобула за висвітлення української тематики у пресі та розкриття історичної правди у науковій літературі. Ця нагорода стала першою, яку вона отримала з часу виходу в жовтні ц.р. її книги про Голодомор «Червоний голод: війна Сталіна проти України».

Як наголосив Посол Валерій Чалий, у рік вшанування 85-ї річниці трагедії Голодомору, видання такої книги є особливо актуальним. Посол також закликав українську громаду підтримати дипломатичні зусилля щодо просування ідеї необхідності визнання Конгресом США Голодомору 1932-33 рр. в Україні геноцидом. Керівник дипустанови також відзначив роль Е.Аппельбаум у поширенні у світових ЗМІ правдивої інформації про події в Україні, що пов’язані із російською агресією та «гібридною» війною.

Почесний гість заходу Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність лауреатці та іншим присутнім на церемонії науковцям та публіцистам за те, що допомагають повернути Україну на культурну та історичну карту Європи та світу.

Енн Аппельбаум зазначила, що написання книги про злочини радянського тоталітарного режиму не було б можливим без відкриття Україною доступу до архівних документів того історичного періоду. Вона також відзначила прогрес нашої держави у розбудові громадянського суспільства, який, поряд із проєвропейським курсом розвитку, лякає кремлівську владу так само, як прагнення українців до свободи бентежило комуністичних вождів минулого. Водночас, як підкреслила лауреатка, Україна вистояла та зберегла свою ідентичність у складні часи і, беззаперечно, демонструє свою успішність і зараз.

За внесок у розвиток українсько-американського співробітництва Енн Аппельбаум, а також членам Дирекції Фундації Антоновичів - Роману Слоневському та Андрію Левицькому і Голові Виборчого комітету Фундації Марті Богачевській-Хом’як було вручено пам’ятні відзнаки Посольства – годинники спеціальної серії, присвяченої 25-річчю дипломатичних відносин між Україною та США, яке відзначається у поточному році.

Останні новини